O nouă promoție pentru pacienții Clinicii Sala Palatului. Consult +Infiltarție PRP(unilateral) la prețul de 399 lei, redus de la 521 ron.

Infiltrațiile PRP se recomandă în următoarele cazuri:

  • Afecțiunile cartilajelor articulare în stadiu incipient sau moderat: artroza sau condromalacia genunchiului, artroza șoldului, a gleznei sau de umăr.
  • Afecțiuni degenerative ale tendoanelor: tendinite ale umărului (coafa rotatorie), achileana, epicondilite (tennis elbow), tendinitele genunchiului (tendon rotulian/ cvadriceps).
  • În cazul în care pacientul a suferit un traumatism sportiv sau un accident, reconstrucție ligamente încrucișate.

Procedura este simplă și se realizează în ambulatoriu, fără a necesita spitalizare. Fiind vorba despre un tratament autolog (folosește sângele propriu), nu există reacții alergice date de produsul injectat.

Aflați mai multe informații din articol: https://bit.ly/3kMRd7Y.

ℹ Pentru programări vă rugăm să accesați: https://www.clinicasalapalatului.ro/programare-prin-email/ sau să sunați la 0731.345.129.


Programează-te

Articole Recomandate